ÖMER DÖNGELOĞLU "EVET" DEDİ
Orjinal Resim

           


       Ekranların sevilen yüzü, Program Yapımcısı ve Sunucusu İlahiyatçı Yazar Ömer DÖNGELOĞLU, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nın katkılarıyla Gerede Belediyesince düzenlenen "Tarihin Akışını Değiştiren Kadınlar” isimli konferans için ilçemize geldi.

       07 Mart 2017 Salı günü Gerede Belediyesi Melih Gökçek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Belediye Meclis Üyesi Mehtap Demirses Burku, Belediye Meclis Üyeleri,  İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.  

       Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlarımız için Gerede Belediyesi yetkilileri tarafından salonun giriş kısmına görüntü aktarımı yapıldı. 500 kişilk salonda yaklaış 900 kişi vardı. AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından günün anısına bayan katılımcılara lale dağıtıldı. Program İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu tarafından gerçekleştirilen Kur’an Tilaveti ile başladı ardından açılış konuşmasını yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Mehtap Demirses Burku 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün dünü ve bugününü anlatan konuşmasını gerçekleştirdi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmasında; “Öncelikle konferansımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum 8 Mart Dünya Kadınlar günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan, sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum Bu vesile ile bizleri kırmayarak ilçemize teşrif eden İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu Hocama şahsım ve vatandaşlarım adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

       Konferansta Hz. Meryem, Hz. Hatice, Hz. Asiye, Hz. Fatıma'nın ve İslam’ın kadına verdiği değerleri anlatan Ömer Döngeloğlu “ Batı 1900’lü yıllardan sonra kadınlara hak verirken İslam 1400 sene önce kadınlara tüm haklarını vermiştir” dedi. Tarih boyunca erkek ve kadının birbirine üstünlüğünün tartışıldığını söyleyen Döngeloğlu: "Peygamberler hep erkektir, Kuran'da bahsi geçen şahısların ve tarihe yön veren kişilerin çoğu da öyle. Bu yüzden erkekler kendilerinin üstün olduklarını düşünür ve söylerler. Hâlbuki kadınlardan Peygamber olmadığı gibi onlardan Firavun, Nemrut'ta çıkmamıştır. O dünyaya yön veren peygamberleri de bir anne doğurmuştur." diye konuştu. Ömer Döngeloğlu, Hz. Meryem, Hz. Asiye, Hz. Hatice, Hz. Fatıma'nın hayatlarından kıssalar ve Kur'an-ı Kerim'den ayetlerle konuyu  anlattı. Sohbetin son yarım saatinde ise Referandum sürecine değinen Döngeloğlu şöyle dedi “Açık ve net söylüyorum Gerede’den dünyaya sesleniyorum ben “evet” diyorum. Hz. Ali’nin hizmetinde 15 sene bulun bir şahıs O’nu kâfir diyerek şehit etti. Hz. Osman’ı hırsız diyerek şehit ettiler. Abdulhamit Han’a diktatör diyerek tasfiye ettiler. Bu sözler size tanıdık geliyor mu? FETÖ Terör Örgütü 40 senede İslam’ı kullanarak aramıza sızdı. Her yere sızdılar. 15 Temmuz bir son değil. Çok dikkatli olmalıyız. Bir başlangıç. Müslümanlar uyanık olmalı.

       Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar Ömer Döngeloğlu’na katılımlarından dolayı deri kemer cüzdan takımı hediye ettiler.

       Katılımcılar Ömer Döngeloğlu Hoca ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7