UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK BAŞLIYOR
Orjinal Resim

Gerede Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla Gerede’de “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” gerçekleştirilecek.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması gibi birçok amaca haiz eğitim ve atölye çalışmalarından oluşan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Gerede Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen eğitim kapsamında, eğitimini tamamlayarak sertifika alan katılımcıların seçilen başarılı iş fikirlerine geri ödemeli veya geri ödemesiz hibe desteği verilerek, iş kurmasına yardımcı olunacak.

Eğitim 25 Nisan’da Başlıyor

Eğitime katılacak kişi kontenjanının 30 kişilik olduğu öğrenilirken, başvurularının 19 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar devam edecek olan bu eğitime katılmak isteyenlerin Gerede Belediyesi AK Masa’ya müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. Eğitimin, 25 Nisan Pazartesi günü başlayacak olup, Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi ve Kültür Sanat Merkezi Konferans Salonunda verileceği öğrenildi.

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7