GEREDE BELEDİYESİ´NDEN CANLI CANLI
Orjinal Resim

             Gerede’yi ilklerle tanıştıran Belediye Başkanı Mustafa Allar’dan şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda yeni bir hizmet daha geldi. Gerede Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce takibi yapılan Web TV, yayın hayatına 11 Nisan 2017’de belediye birim amirleri toplantısından yaptığı test yayınıyla başladı. Aylık canlı yayınların haricinde merkezi bir noktada bulunan Belediye Binasına koyulacak şehir kamerası ile İlçe dışında yaşayan Geredeliler için her an Gerede’yi izleyerek hasret giderebilecekler.

            Gerede Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan “www.gerede.bel.tr” adresindeki ara yüzü yenilemesiyle modern bir görünüme kavuşması ile Gerede Belediyesi Web TV “www.geredebelediye.tv adlı internet adresinden izleyiciye ulaşacak, böylece önemli basın toplantıları, Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın bilgilendirme toplantıları ve belediyemiz çalışmaları www.geredebelediye.tv adresinden tüm kent halkı ve dünyanın her yerinden canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca www.geredebelediye.tv adresinde İlçenin tüm tanıtım filmleri, tarihi mekânları, gezilip görülecek yerleri videolar halinde şu anda hizmete girmiş durumda. Turizm rotasında önemli bir yerde bulunan Gerede İlçesinin tanıtımı web tv üzerinden muntazaman yapılmakta.

                Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, hizmet noktasında var olan tüm teknolojik imkânları sonuna kadar kullandıklarını ve bundan sonra da kullanacaklarını söyledi. Yapılan her hizmetin vatandaşın refah ve mutluluğu için olduğunun altını çizen Başkan Allar, “Artık, klasik belediyecilik anlayışı sona erdi. Yol, su, temizlik, kanalizasyon vs. gibi hizmetler, bizim asli görevimiz. Bunun yanında dünyada baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojiden uzak kalmamızda mümkün değil. “Web TV konusu da bu bağlamda bir gereklilik olarak düşünüldü ve uygulamaya geçti. Burada belediyemizin faaliyetlerinin şeffaf bir şekilde halkımıza duyurulması amaçlanırken, ayrıca gündemle ilgili konular da internet üzerinden yayına sunduğumuz Web TV miz aracılığıyla halkımıza aktarılacak” dedi. İlk canlı yayının duyurusu sosyal medya üzerinden yapılması akabinde yayını izleyen vatandaşlar memnuniyetlerini, istek ve taleplerini, önerilerini Belediye Başkanı Mustafa Allar’a sosyal medya üzerinden ulaştırdılar. İlk izlenimler olumlu yönde idi. Web Tv’nin test yayınları şu anda devam ediyor.

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7