ÇOCUKLAR PİKNİKÇİLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ
Orjinal Resim

     Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi kitap kurtları ve 23 Nisan Çocuk Meclisi Öğrencileri ile birlikte çevre temizliği bilincini oluşturmak ve daha temiz bir toplum için Esentepe Mesireliğinde 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü farkındalık programı gerçekleştirildi. Aynı zamanda en çok kitap okuyan çocuklara ve Belediye Çocuk Meclis Üyelerine ödül olması hasebiyle piknik yapıldı.

     Bilinçli toplum temiz çevre düşüncesiyle gerçekleştirilen programda öğrenciler ellerinde bulunan pankartlarla Esentepe mesireliğinde piknik ve çevre temizliği yaparak piknikçilere piknik alanlarını temiz bırakmaları konusunda uyarılarda bulundu.

     Yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehir içi şehir dışı birçok misafire ev sahipliği yapan doğa harikası piknik alanlarından biri olan Esentepe Mesireliğinde yapılan organizasyon katılımcılardan ve piknikçilerden beğeni aldı.

     Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar “Biz belediye olarak vatandaşlarımızın iyi bir hizmet alması için elimizden geleni yapıyoruz. Esentepe mesire alanı çevre il ve ilçelerden pek çok misafir ağırladığımız, güzel bir piknik alanımız. İlçemizde bölgemizin en güzel şekilde her şeyi ile mükemmel piknik yapabilecek böyle güzel alanımız var ama maalesef zaman zaman sorumsuzca kirletilmesi ve temiz bırakılmaması bizleri üzüyor. Temizlemek elbette bizim görevimiz. Ancak esas olan kirletmemektir. Çocuklarımızla birlikte Halkla İlişkiler ve Bilgievi Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğümüz işbirliğinde böyle bir organizasyon yaptık. Son derece eğlenceli ve faydalı bir program oldu. Katılımcılara, ailelerine ve öğrencilere teşekkür ederim. Gerek İlçe Merkezinde olsun gerekse piknik alanlarımızda olsun halkımızdan talebimiz daha titiz olmaları yönündedir. Şehrimizde temizlik hizmetlerinin saatleri akşamüzeri. Hemşehrilerimizden ricamız çöplerini gündüz dışarıya çıkarmamaları. Akşam saat 18.00 den itibaren 23.00’a kadar çöpler her gün toplanıyor. Bu hususa dikkat edilmesini istirham ediyorum.” Dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7