NİHAT HATİPOĞLU´NUN PROGRAMINDA İZDİHAM
Orjinal Resim

     Sosyal belediyecilik programları kapsamında Gerede Belediyesi’nin düzenlediği programa katılan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 800 kişilik salon hınca hınç dolarken Gerede Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü salon dışına canlı yayın gerçekleştirerek salonda yer bulamayan Geredelilerin programı dev ekrandan izlemesini sağladılar.

    Gerede Belediyesi’nin sosyal belediyecilik programları kapsamında Melih Gökçek Kültür Merkezinde bir söyleşi düzenlendi. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuk olduğu söyleşide Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Geredespor Kulüp Başkanı İsmail Çetin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Daire Amirleri, STK Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, 1500 civarında vatandaş katıldı.

     Söyleşi; Yeni Cami İmam Hatibi İbrahim Biçer’in Kur’an Tilaveti ile başladı. Belediye Başkanı Mustafa Allar ise selamlama konuşmasında şunları söyledi. “Gerede Belediyesi olarak her alanda yatırımlarımız devam ederken kültür-sanat alanını da dolu dolu yaşıyoruz. Gerek bu salonda gerekse Cumhuriyet Meydanında birçok güzel etkinlik yaptık. Bugüne kadar alanında çok değerli her biri birbirinden kıymetli isimleri sizlerle buluşturduk. Ancak bu akşam gerçekten herkesin istinasız çok beğendiği, sevdiği, Televizyonlarda yıllarca Allah Resulü’nün hayatını ve dini meseleleri bizlere anlatırken izlenme rekorları kıran Prof. Dr. Sayın Nihat Hatipoğlu Hocamıza şahsım ve sizler adına hoş geldiniz sefalar getirdiniz demek istiyorum.

    Biliyorum sabırsızlıkla Hocamızı bekliyorsunuz. Ancak sizi böyle kalabalık bulmuşken Belediye Çalışmaları ile alakalı bir iki konuya değinmeden geçemeyeceğim” dedi. Allar “Cezaevi Projesi, Keçeli İçme Suyu, Kapalı Yüzme Havuzu, Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi gibi İlçede yapılan çalışmalardan kesitler sundu. Salondan büyük alkış aldı.

     Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Prof. Dr. Hatipoğlu güçlükle sahneye çıktı. Kendisini Gerede halkı ile buluşturan Belediye Başkanı Mustafa ALLAR’a teşekkür eden Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu; Hazreti Muhammed’in hayatından kesitler sunarak programa başladı. Peygamberin yol gösterici olduğunu belirten Hatipoğlu, “Bizim özgürlüğümüz, dünyamız ve ahiretimiz ama her şeyimiz Allah’ımız ve Resulümüzdür. Bizim önderlerimiz belli, biz Hz. Muhammed’e tutkunuz, onun yolunu yol edinmişiz, O’nun sevdiğini sevmişiz, O’nun uzak olduğundan uzak olmuşuz, biz O’na teslim olmuşuz. Bu imanın bir gereğidir ve bizim imanımız böyle bir imandır, sallantıda olan bir iman değildir” dedi.

                                                         İzleyicilerden 5 Vakit Namaz kılma sözü aldı
    Bu akşam bir söz vereceğiz ama bana değil Allah’a diyen Hatipoğlu Salonda bulunan Geredelilerden beş vakit namaz kılma sözü aldı. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na program sonunda Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR tarafından günün anısına Dericiler Şehri Gerede’nin Kemer Seti ve Tabaklanmış Deri takdim edildi. ALLAR, Prof. Dr. Hatipoğlu’nu Gerede’de ağırlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “Salonu hınca hınç dolduran hemşehrilerime büyük ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayarak ilçemize gelen hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum”dedi. Salonda bulunanlar Nihat Hatipoğlu ile fotoğraf çektirmek için uzun sıra oluşturdular.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7