ESENTEPEYE ALTERNATİF OLACAK
Orjinal Resim

       Gerede Belediyesi’nin Orman İşletmesi alanının rezerv konut ve kent ormanı olarak düzenlenmesi projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme bölgesinde 125.000 m² 'lik alan Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verildi.

       Gerede Belediyesi alanda yapacağı peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ve ağaçları da koruyarak vatandaşların kullanımına açacak. Uygulanacak proje ile yaz kış çevre İl ve İlçelerden yerli yabancı birçok misafiri ağırlayan Esentepe Mesireliğinin yükünü de hafifletecek.

       Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamasında “Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde Orman İşletmesine ait alanda 125.000 M2'lik alan Belediyemize tahsis ediliyor. Yeni Dönemde yapacağımız peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ağaçlarımızı da koruyarak halkımızın kullanımına açacağız. Esentepe Mesireliği'nin yükünü de hafifletmiş olacağız. İlçemize Hayırlı olsun. 125.000 M2’lik tomruk alanının da tahsisi çalışmaları devam ediyor. Toplam 250.000 M2’lik bir alan. Amacımız bu kısmı da fay hattı üzerinde olan şehrimize rezerv konut alanı kazandırmak” dedi.

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7