GEREDE YÖREX´TE
Orjinal Resim

       Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX, doğudan batıya, kuzeyden güneye yüzlerce yöresel ürünü Antalya'da buluşturdu. Bu yıl onuncusu düzenlenen YÖREX–Yöresel Ürünler Fuarı, 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ/Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluştu.

       ‘Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla 23-27 Ekim tarihlerinde açık kalacak YÖREX'te, 7 bölgeden 81 il, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 18 kalkınma ajansı, 150 civarında oda ve borsa ile toplam 647 civarında katılımcı firma, yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. 250 bin ziyaretçinin hedeflendiği YÖREX için, ANFAŞ Fuar Merkezinde açılış töreni gerçekleştirildi. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Bolu İl Kültür Turizm Müdürlüğü çatısı altında açılan stantlarda Gerede Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personelinin görev aldığı, beş gün süren fuarda Gerede'yi her yönüyle tanıtan broşür, Cd ve kitapçıklar Gerede çantaları içerisinde standı ziyaret edenlere dağıtıldı. Ayrıca ziyaretçilere şak şak helvası ikram edildi.

       DERİ KEMERLERİ, DERİ HALILARI, DERİ TABLOLARI ŞAKŞAK HELVASI, GEREDE KEŞİ HEPSİ YÖREX’TE

     Türkiye’nin ayakkabılık deri ihtiyacının %40’ını karşılayan Gerede’nin deri sanayisinde imal edilen derilerinden üretilen deri kemerleri, deri halıları, deri tabloları, çöven otundan yapılan şak şak helvası ve süzme yoğurttan yapılan keşi YÖREX’te ziyaretçileriyle buluştu.

    Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamasında; “YÖREX, yöresel ürünlerin markalaşması ve ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası haline geldi. Her ilin, her ilçenin yöresel lezzetleri, coğrafi işaretli ürünleri burada sergileniyor. Biz de memleketimizin yöresel ürünlerini YÖREX’te ziyaretçileriyle buluşturmak istedik. Geredemizin zenginliklerini görmek ve yöresel ürünlerimizi tatmak isteyen tüm ziyaretçilerimizi Gerede Standımıza bekliyoruz.” Dedi.

    Binlerce kişinin ziyaret ettiği Gerede standını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Sabah Gazetesi köşe yazarı Yavuz Donat ziyaret etti. Karaloğlu, Hisarcıklıoğlu ve Donat’a özel hazırlanan Gerede’nin yöresel ürünleri ve tanıtım kitapçıklarının olduğu hediye paketi takdim edildi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7